AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Join the forum, it's quick and easy

AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
AQUATICFORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aldırma Göğebakan Aldırma

Aldırma Göğebakan Aldırma Empty Aldırma Göğebakan Aldırma

Mesaj tarafından vgokhan Cuma Mayıs 08, 2009 6:32 pm

Sene 1997… Ve Kocavezir'de ki kırık dökük evimizin telefonu çalıyor. Zır zırrr! “Patlama lan dur” diyor fırlıyorum piyanomun başından. Telefonun öbür ucundaki ses zaten her gün görmeden edemediğim Kadir Nurlu Hocamdan başkası değil.
Bana diyor ki; “İki arkadaş geldi. Bir klavyeciye ihtiyaçları varmış. Çalar mısın onlara?”
“Çalarım tabi Kadir Abi” diyorum ve çıkıyorum evden. Birkaç dakika sonra Kadir Hocanın işyerine vardığımda kimi göreyim? Biri Murat Göğebakan, diğeri de Serdar…

Evet; Murat'la ilk karşılaşmamız Kadir Hocanın dükkânı oluyor. Ben ise ilk kez bir grupla birlikte çalışmanın hazzına varıyor ve bir daha da gece kulüplerinde, barlarda tek başıma çalmıyorum.

Bir gün sonra akşam da paldır küldür bar programında buluyoruz kendimizi. Üstelik doğru dürüst provaya bile zaman kalmadan. Adana'da Baraj 7. durakta Kehribar'dayız. Murat Göğebakan solo gitar çalıyor, Serdar ise ritim tutmaya, Dom Dom'da davulu bir an evvel kırmaya…

]Bana gelince… Taze gelin gibi
hem piyanodaki maharetimi sergiliyor hem de bu bağıran arkadaşımı
izliyordum. Bütün Çukurova Üniversitesi oradaydı. Ve onlar da hayranlık ve şaşkınlıkla bizi seyrediyordu. Çünkü Göğebakan bağırarak şarkı söylüyordu ve belli ki onlar yüksek sesle şarkı söyleyen insan dinlemeye alışkın değillerdi.

Oysa içimizdeki öfkemizi dışarı yansıtmamızın başka bir yoluymuş bağırarak şarkı söylemek. Murat bu şekilde şarkılardaki sosyal rahatlatmanın anahtarını da vermiş oluyordu.

Hep bir ağızdan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Düştüm Mahpus Damlarına, Allı Turnam ve Ben Sana Aşık Oldum Bir tanemi söylüyoruz. Aynı gruptan geldiğim ve aynı sahneyi paylaştığım insanlardan biridir Göğebakan. İnattır, inatçıdır.
Aynı sahneyi paylaştığım tek sanatçı Murat değil. Nurettin Rençber,
Hayko Çepkin, Haluk Levent, Murat Çelik ve daha niceleri. Ama biliyor
musunuz en inatçıları Göğebakan'dır.

Şimdi “Ya kendine gel ya da bize gidek” desem gülecektir eminim.

Allah, seni tez zamanda eski sağlığına kavuştursun. Çünkü “görecek günler var daha” ve sen “aldırma Göğebakan aldırma…”
yazan:MURAT KEKİLLİ

Acil şifalar dileklerimle....
vgokhan
vgokhan
SUPER MODERATÖR
SUPER MODERATÖR

Kadın

- Similar topics