AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Join the forum, it's quick and easy

AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
AQUATICFORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız

Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız Empty Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız

Mesaj tarafından vgokhan Cuma Mart 04, 2011 5:55 pm

Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız Kurt-kiz
Kendisine "kurt kız" ve "maymun surat" gibi takma isimler takılsa da, 11 yaşındaki Supatra Sasuphan, Guiness Rekorlar Kitabı'na girmiş olmaktan çok memnun.
Kendisine "kurt kız" ve "maymun surat" gibi takma isimler takılsa da, Tayland'da yaşayan 11 yaşındaki Supatra Sasuphan, Guiness Rekorlar Kitabı'na girmesinin çok popüler olmasını sağladığını söylüyor.

Supatra, okulda çok acımasızca davranıldığını, ama rekorlar kitabına girdikten sonra durumun değiştiğini savunuyor. Supatra, "Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğim için çok mutluyum. Çok sayıda insan bu kitaba girebilmek için bir sürü şey yapıyor. Benim tek yaptığım birkaç soruya cevap vermek oldu ve sonra bana bu ünvanı verdiler" diyor.

Supatra, kusurlu bir kromozomun yol açtığı Ambras Sendromuna yakalanan sadece 50 kişiden biri. Bu hastalığa Orta Çağlar'dan beri rastlandığı, hastalık tanımlanmadan önce hastaların kurt adam diye tanımlandıkları belirtiliyor. Supatra'nın yüzü, kolları, kulakları, bacakları ve sırtı kıllarla dolu. Lazer tedavisi bile kılların uzamasını engelleyememiş.

Hastaların çoğu tecrit halinde yaşamak zorunda kalırken, Supatra büyük bir cesaret örneği göstererek giderek daha fazla toplum içine giriyor ve insanlarla bir arada olmayı seviyor. Supatra, "Bana maymun surat diyerek sataşan birkaç kişi vardı, ama artık yapmıyorlar. Bu duruma çok alıştım. Artık kılları hissetmiyorum. Uzadığında görmek bazen zor oluyor. Umarım bir gün bunun tedavisi bulunur" diyor.

Diğer yönlerden yaşıtlarından hiçbir eksiği bulunmayan Supatra, yüzmeyi, dans etmeyi ve arkadaşlarıyla oynamayı çok seviyor. Ama herşeyden çok ailesinin tek odalı evinde televizyonun karşısına geçip çizgi film izlemeyi seviyor: "Televizyonda ne olursa olsun izlemeyi seviyorum. Bugs Bunny'yi izlemek istiyorum. Matematik çalışmayı seviyorum, böylece iyice öğrenip daha küçük çocuklara da öğretebiliyorum. Doktor olmak ve yaralandıklarında hastalara yardım etmek istiyorum. Zarar gören insanlara yardım etmek ve tedavilerine yardımcı olmak istiyorum."

Henüz doğar doğmaz nefes alabilmesi için iki ameliyat geçirmek zorunda kalan Supatra'nın 38 yaşındaki babası Sammrueng, "Supatra'nın durumunu doğduğunda öğrendik, önceden bilmiyorduk. Burun delikleri sadece bir milimetre genişliğinde olduğu için çok sağlıklı değildi. İlk üç aydan itibaren nefes alabilmesi için solunum cihazına bağlanması gerekti. On ay hastanede kaldı. Onun için çok endişelendik" diyor.

İki yaşına geldiğinde bir ameliyat daha geçiren Supatra artık normal bir şekilde nefes alabiliyor. Ama Sammrueng ve eşi Somphon, Supatra'yı eve getirdiklerinde sorunlar yaşamaya başlamışlar. Şimdi 15 yaşında olan Sukanya adında bir kızları daha olan çift, komşularından bile tepki görmüş. Supatra'nın babası, "Komşular onu ilk kez gördüğünde nasıl bir günah işlediğimi sordular" diyor.

Doktorlar iki yaşındayken lazer tedavisi denemiş, ama her seferinde kıllar daha kalın çıkmış. Bebek şampuanı ile yıkanması gerekiyor, çünkü güçlü şampuanlara alerjik reaksiyon gösteriyor. Baba Sammrueng, "Bir gün iyileşmesini umuyorum. Ona yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diyor.

En son vgokhan tarafından Ptsi Mart 07, 2011 10:07 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
vgokhan
vgokhan
SUPER MODERATÖR
SUPER MODERATÖR

Kadın

Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız Empty Geri: Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız

Mesaj tarafından vgokhan Cuma Mart 04, 2011 6:13 pm

Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız 191045-80mi2ela
Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız 191044-ihucdnzc
Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız 191043-8dsfu0e2

Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız 191041-fxu5vkin
Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız 191040-vjbd0qkb
Bu 'kurt adam' aslında küçük bir kız 191039-1gj01vho
KAYNAK:HABERAKTÜEL
vgokhan
vgokhan
SUPER MODERATÖR
SUPER MODERATÖR