AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Join the forum, it's quick and easy

AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
AQUATICFORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım Empty Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım

Mesaj tarafından aquahell Çarş. Mayıs 18, 2016 5:41 pm

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım 7427

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adımBalıkesir'in Manyas İlçesi'nde alabalıklar üzerinde denenen canlı yemlerle hem balık kalitesi arttı hem de yem maliyetinde önemli bir azalma sağlandı.

Balıkesir’de alabalık üretiminde üreticilerin en yüksek gider kalemi olan yem ihtiyacını karşılamak için alternatif yollar araştırılıyor.

Balıkesir Manyas İlçesi Değirmen Boğazı Mahallesinde beton havuzlarda ve Manyas Baraj Gölünde ağ kafeslerde üretim yapan Belma Keser ile Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu konu hakkında ortak bir çalışmaya imza attı.

Yem sorununa çözüm için alternatif kaynak aranırken tesise yakın konumdaki Manyas Kuş Gölünde bulunan su ürünleri kooperatifleri ile alabalık üreticisi buluşturularak canlı balık temin edildi.

Temin edilen canlı balıklar özel ekipmanlar ile parçalanarak üretimi yapılan alabalığa yem olarak verilmesi sağlandı. Yapılan deneme sonucu, canlı yemi alabalığın severek yediği görüldü.

2015-2016 üretim periyodunda yem maliyetinin % 40 oranında düştüğü ve balıkta büyümenin beklenen düzeyden daha hızlı olduğu görüldü.

Katkı maddesi içermeyen doğal yemle beslenen balıkların tadı normal havuzlarda yetişen balıklar arasında fark oluşturarak tüketici üzerinde farkındalık oluşturuyor.

Canlı balıkla yemleme yöntemi, bölgede faaliyet gösteren su ürünleri kooperatifi ile alabalık üreticileri arasında işbirliği oluşturarak bölge kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlıyor.

kaynak:tarimtv.gov.tr/
aquahell
aquahell
WEBMASTER

Erkek
Lakap : AQUAHELL

http://www.hbgokhan.blogcu.com

- Similar topics