AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Join the forum, it's quick and easy

AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
AQUATICFORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek

Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek Empty Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek

Mesaj tarafından aquahell Perş. Nis. 14, 2016 9:17 am

Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek Demre-enstitude-20-milyon-balik-uretilecek-8354133_x_300

Antalya'nın Demre İlçesi'ndeki Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, bu sezon özel sektöre satılmak amacıyla 20 milyon yavru balık üretimi yapılacak.

Beymelek Mahallesi'nde geçen yıl 11 milyon yavru balık üretimi yapılan Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, bu üretim sezonunda 15 milyonu çupra, 5 milyonu levrek olmak üzere toplam 20 milyon yavru balık üretilecek. Üretilen yavru balıklar özel sektöre satılırken, üretim miktarı da yine özel sektörle yapılan anlaşma ve ihtiyaca göre belirleniyor. 30 teknik personel ve işçinin çalıştığı üretim faaliyeti, 1000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 2 bin 500 metrekarelik alanda yapılıyor.

Yavru balık üretimi için enstitü tarafından işletilen Beymelek Dalyanı'ndan alınan anaç balıklar kullanılıyor. Anaç balıklardan alınan yumurtalar, larva haline getirilerek yavru balık üretim havuzlarına alınıyor. Havuzlardaki larvalar, ilk 40 günde canlı yemlerle besleniyor. Daha sonra ticari toz yemlerle beslenmeye devam ediliyor. Ardından yavru balıklar havuzlardan alınarak, özel tanklı kamyonlarla üretim tesislerine gönderiliyor. Yavrular boyutlarına göre, tanesi 15 kuruş ile 50 kuruş arasında satılıyor. Enstitüde üretimin yanında beslenme ve hastalıklar ile nesli tehlikede olan lahoz, minekop ve sarı ağız balıklarıyla ilgili de araştırma yapılıyor.

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Üretim Sorumlusu Su Ürünleri Mühendisi Durali Eraslan, "Ürettiğimiz yavruları bilimsel şartlar ışığında hastalık kontrollerini sağlayarak, bununla ilgili araştırmalar yaparak, sektöre öncülük etmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında nesli sıkıntılı olan lahoz, minekop, sarı ağız gibi balıklarla ilgili araştırma faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" dedi.

kaynak:haberler.com
aquahell
aquahell
WEBMASTER

Erkek
Lakap : AQUAHELL

http://www.hbgokhan.blogcu.com

- Similar topics