AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Join the forum, it's quick and easy

AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım HDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım ODoğala en yakın balık üretiminde önemli adım SDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım GDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım EDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım LDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım DDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım IDoğala en yakın balık üretiminde önemli adım N
En son konular
» DÜNYANIN GİZLENMİŞ EN BÜYÜK PİRAMİDİ
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPaz Ara. 26, 2021 8:43 pm tarafından aquahell

» YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPerş. Ara. 31, 2020 6:00 pm tarafından aquahell

» RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPaz Mayıs 24, 2020 2:24 pm tarafından aquahell

» İnsan Yiyen Bitki
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyC.tesi Mayıs 23, 2020 4:53 pm tarafından Serdar Yıldırım

» Keloğlan Don Kişot'a Karşı
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyC.tesi Mayıs 23, 2020 4:48 pm tarafından Serdar Yıldırım

» Dünden bugüne #suürünleri sektörü çalışanlarının meslek hakları - Prof. Dr. Meriç Albay
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyC.tesi Mayıs 23, 2020 12:45 am tarafından aquahell

» Deniz Canlıları Bizi Yıllardır Milyonlarca Virüsten Koruyor.
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptySalı Nis. 14, 2020 7:13 pm tarafından aquahell

» Atatürk'ün Çocukluk Anıları
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptySalı Mart 17, 2020 9:18 am tarafından Serdar Yıldırım

» Eşkenar Üçgen Uzayda
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptySalı Mart 10, 2020 8:27 am tarafından Serdar Yıldırım

» Suyun inanılmaz gücü: Telapati
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPtsi Şub. 24, 2020 11:30 am tarafından aquahell

» Bilim insanlarını şoke eden olay!
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptySalı Şub. 18, 2020 10:04 am tarafından aquahell

» GÜNEŞ BATIDAN DOĞACAK
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPtsi Şub. 17, 2020 5:18 pm tarafından aquahell

» Yeni Bir Çığır Açacak 7 İnanılmaz İcat!
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPtsi Şub. 17, 2020 5:15 pm tarafından aquahell

» ÇİN DEKİ WUHAN CORONA VİRÜSÜ SALGINI KIYAMET PROJESİ Mİ?
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyC.tesi Şub. 01, 2020 6:59 pm tarafından aquahell

» Ölü Yiyenler Tarikatı Aghoriler ( +18)
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptySalı Ocak 28, 2020 10:38 am tarafından aquahell

» Kayaları Öğüterek Kuma Dönüştüren Kurtçuk Türü Keşfedildi
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPaz Ocak 05, 2020 3:45 pm tarafından aquahell

»  Hayatımızı Kolaylaştıran Teknoloji Dünyasına Damga Vuran Yenilikler!
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyPtsi Ara. 23, 2019 9:45 am tarafından aquahell

» Balıkların ağzına yerleşen bir parazit
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyÇarş. Ara. 04, 2019 9:58 am tarafından aquahell

»  Orbit' is a real time video reconstruction of time-lapse photography
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyCuma Kas. 22, 2019 7:00 pm tarafından aquahell

» Peyzaj düzenlemesi için birkaç yeni fikir
Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım EmptyCuma Kas. 22, 2019 6:35 pm tarafından aquahell

AKVARYUM
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım

Çarş. Mayıs 18, 2016 5:41 pm tarafından aquahell

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adım 7427

Doğala en yakın balık üretiminde önemli adımBalıkesir'in Manyas İlçesi'nde alabalıklar üzerinde denenen canlı yemlerle hem balık kalitesi arttı hem de yem maliyetinde önemli bir azalma sağlandı.

Balıkesir’de alabalık üretiminde üreticilerin en yüksek gider kalemi olan yem ihtiyacını karşılamak için alternatif yollar araştırılıyor.

Balıkesir Manyas İlçesi Değirmen Boğazı Mahallesinde beton havuzlarda ve Manyas Baraj Gölünde ağ kafeslerde üretim yapan Belma Keser ile Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu konu hakkında ortak bir çalışmaya imza attı.

Yem sorununa çözüm için alternatif kaynak aranırken tesise yakın konumdaki Manyas Kuş Gölünde bulunan su ürünleri kooperatifleri ile alabalık üreticisi buluşturularak canlı balık temin edildi.

Temin edilen canlı balıklar özel ekipmanlar ile parçalanarak üretimi yapılan alabalığa yem olarak verilmesi sağlandı. Yapılan deneme sonucu, canlı yemi alabalığın severek yediği görüldü.

2015-2016 üretim periyodunda yem maliyetinin % 40 oranında düştüğü ve balıkta büyümenin beklenen düzeyden daha hızlı olduğu görüldü.

Katkı maddesi içermeyen doğal yemle beslenen balıkların tadı normal havuzlarda yetişen balıklar arasında fark oluşturarak tüketici üzerinde farkındalık oluşturuyor.

Canlı balıkla yemleme yöntemi, bölgede faaliyet gösteren su ürünleri kooperatifi ile alabalık üreticileri arasında işbirliği oluşturarak bölge kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlıyor.

kaynak:tarimtv.gov.tr/

Yorum: 0

SUMDER HABER
Kimler hatta?
Toplam 38 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 38 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 774 kişi Perş. Mart 17, 2011 5:54 pm tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 1393 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ahmahop

Kullanıcılarımız toplam 12034 mesaj attılar bunda 6464 konu

Tarihte Bugün v.8.0