AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Join the forum, it's quick and easy

AQUATICFORUM
AQUATICFORUM A HOŞGELDİNİZ.FORUMDAN DAHA ETKİN YARARLANMAK İÇİN LÜTFEN GİRİŞ YAPINIZ.
▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▒▒▓▓▓▒▒▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek HDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek ODemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek SDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek GDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek LDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek DDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek IDemre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek N
En son konular
» DÜNYANIN GİZLENMİŞ EN BÜYÜK PİRAMİDİ
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPaz Ara. 26, 2021 8:43 pm tarafından aquahell

» YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPerş. Ara. 31, 2020 6:00 pm tarafından aquahell

» RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPaz Mayıs 24, 2020 2:24 pm tarafından aquahell

» İnsan Yiyen Bitki
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyC.tesi Mayıs 23, 2020 4:53 pm tarafından Serdar Yıldırım

» Keloğlan Don Kişot'a Karşı
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyC.tesi Mayıs 23, 2020 4:48 pm tarafından Serdar Yıldırım

» Dünden bugüne #suürünleri sektörü çalışanlarının meslek hakları - Prof. Dr. Meriç Albay
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyC.tesi Mayıs 23, 2020 12:45 am tarafından aquahell

» Deniz Canlıları Bizi Yıllardır Milyonlarca Virüsten Koruyor.
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptySalı Nis. 14, 2020 7:13 pm tarafından aquahell

» Atatürk'ün Çocukluk Anıları
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptySalı Mart 17, 2020 9:18 am tarafından Serdar Yıldırım

» Eşkenar Üçgen Uzayda
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptySalı Mart 10, 2020 8:27 am tarafından Serdar Yıldırım

» Suyun inanılmaz gücü: Telapati
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPtsi Şub. 24, 2020 11:30 am tarafından aquahell

» Bilim insanlarını şoke eden olay!
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptySalı Şub. 18, 2020 10:04 am tarafından aquahell

» GÜNEŞ BATIDAN DOĞACAK
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPtsi Şub. 17, 2020 5:18 pm tarafından aquahell

» Yeni Bir Çığır Açacak 7 İnanılmaz İcat!
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPtsi Şub. 17, 2020 5:15 pm tarafından aquahell

» ÇİN DEKİ WUHAN CORONA VİRÜSÜ SALGINI KIYAMET PROJESİ Mİ?
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyC.tesi Şub. 01, 2020 6:59 pm tarafından aquahell

» Ölü Yiyenler Tarikatı Aghoriler ( +18)
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptySalı Ocak 28, 2020 10:38 am tarafından aquahell

» Kayaları Öğüterek Kuma Dönüştüren Kurtçuk Türü Keşfedildi
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPaz Ocak 05, 2020 3:45 pm tarafından aquahell

»  Hayatımızı Kolaylaştıran Teknoloji Dünyasına Damga Vuran Yenilikler!
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyPtsi Ara. 23, 2019 9:45 am tarafından aquahell

» Balıkların ağzına yerleşen bir parazit
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyÇarş. Ara. 04, 2019 9:58 am tarafından aquahell

»  Orbit' is a real time video reconstruction of time-lapse photography
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyCuma Kas. 22, 2019 7:00 pm tarafından aquahell

» Peyzaj düzenlemesi için birkaç yeni fikir
Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek EmptyCuma Kas. 22, 2019 6:35 pm tarafından aquahell

AKVARYUM
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek

Perş. Nis. 14, 2016 9:17 am tarafından aquahell

Demre Enstitüde 20 Milyon Balık Üretilecek Demre-enstitude-20-milyon-balik-uretilecek-8354133_x_300

Antalya'nın Demre İlçesi'ndeki Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, bu sezon özel sektöre satılmak amacıyla 20 milyon yavru balık üretimi yapılacak.

Beymelek Mahallesi'nde geçen yıl 11 milyon yavru balık üretimi yapılan Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü'nde, bu üretim sezonunda 15 milyonu çupra, 5 milyonu levrek olmak üzere toplam 20 milyon yavru balık üretilecek. Üretilen yavru balıklar özel sektöre satılırken, üretim miktarı da yine özel sektörle yapılan anlaşma ve ihtiyaca göre belirleniyor. 30 teknik personel ve işçinin çalıştığı üretim faaliyeti, 1000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 2 bin 500 metrekarelik alanda yapılıyor.

Yavru balık üretimi için enstitü tarafından işletilen Beymelek Dalyanı'ndan alınan anaç balıklar kullanılıyor. Anaç balıklardan alınan yumurtalar, larva haline getirilerek yavru balık üretim havuzlarına alınıyor. Havuzlardaki larvalar, ilk 40 günde canlı yemlerle besleniyor. Daha sonra ticari toz yemlerle beslenmeye devam ediliyor. Ardından yavru balıklar havuzlardan alınarak, özel tanklı kamyonlarla üretim tesislerine gönderiliyor. Yavrular boyutlarına göre, tanesi 15 kuruş ile 50 kuruş arasında satılıyor. Enstitüde üretimin yanında beslenme ve hastalıklar ile nesli tehlikede olan lahoz, minekop ve sarı ağız balıklarıyla ilgili de araştırma yapılıyor.

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Üretim Sorumlusu Su Ürünleri Mühendisi Durali Eraslan, "Ürettiğimiz yavruları bilimsel şartlar ışığında hastalık kontrollerini sağlayarak, bununla ilgili araştırmalar yaparak, sektöre öncülük etmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında nesli sıkıntılı olan lahoz, minekop, sarı ağız gibi balıklarla ilgili araştırma faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" dedi.

kaynak:haberler.com

Yorum: 0

SUMDER HABER
Kimler hatta?
Toplam 19 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 19 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 774 kişi Perş. Mart 17, 2011 5:54 pm tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 1393 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ahmahop

Kullanıcılarımız toplam 12034 mesaj attılar bunda 6464 konu

Tarihte Bugün v.8.0